menu
ATAY CHP'DEN İSTİFA ETTİ ''Aydın’da CHP yoktur Özlem Çerçioğlu partisi vardır''
ATAY CHP'DEN İSTİFA ETTİ ''Aydın’da CHP yoktur Özlem Çerçioğlu partisi vardır''
Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile anlaşmazlıklarından dolayı partisinden istifa ettiğini açıkladı. Atay, bağımsız belediye başkanı olarak görevine devam edeceğini kaydetti.

Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay, istifasını düzenlediği basın toplantısı ile duyurdu. Nevzat Biçer Parkı’ndaki basın toplantısına belediye meclis  üyeleri, muhtarlar ve partililer katıldı. Hayatının en zor basın toplantısını yaptığını belirten Atay, “4 buçuk yıllık belediye başkanlığı döneminde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir kez ilk kez başkan seçildikten sonra Aydın’a geldi. Kılıçdaroğlu bu ziyaretinden sonra 3 kez daha Efeler’e geldi ancak bu 3 kezde de Aydın İl Başkanlığı’na, Efeler Belediye Başkanlığı’na uğramadı. 3 kez geldi. Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne gitti. Kılıçdaroğlu’na üzüldük.” dedi.

 

 ''YETKİSİZ AÇIKLAMA GEREĞİ DUYDULAR''

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Özlem Çerçioğlu’nu Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak açıklamasını eleştiren Atay, şunları söyledi: “30 Ağustos’taki gelişinde 81 il belediye başkan adayını açıklamazken bir anda Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Özlem Çerçioğlu’nu açıkladı. Adayların belirlenme süreci PM’ye ait Kılıçdaroğlu. Rakibi de yokken bu ne telaş. Yetkisiz olarak açıklama gereği duydunuz? Ekrem İmamolu’nu, Mansur Yavaş’ı, Zeydan Karalar’ı açıklamadınız da Aydın’ın ne özelliği var? Bütün Türkiye şok yaşadı. Bir anda Özlem Çerçioğlu açıklandı. Ama Efeler’deki CHP’liler hiç merak etmedi. Çünkü nedenini biliyordu.”

''YAVUZ HIRSIZ EV SAHİBİNİ BASTIRIYOR''

Atay, “Belediye olarak yaptığımız tüm törenlerimize CHP’nin il başkanı, milletvekilleri ne de ilçe başkanları katılamıyorlar. İYİ Parti, Gelecek, DEVA, MHP, Saadet Partisi’nin il ve ilçe başkanları geliyor. Özlem Çerçioğlu’ndan korkmadan gelen partilerimiz. Hepsine teşekkür ediyorum. Ben geçenlerde partide ev sahibiyim dedim. Ne yalan söyleyeyim yavuz hırsız ev sahibini bastırıyor. Aydın’da CHP yoktur Özlem Çerçioğlu partisi vardır. Bu yüzden partimden istifa ediyorum. Görevimi bağımsız belediye başkanı olarak sürdüreceğim” diyerek sözlerini tamamladı.

Comments

http://aytv.com.tr/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!