menu
BÖYLE DEĞİŞİM OLMAZ ''KEMAL GİTMİŞ , ÖZGÜR GELMİŞ''
BÖYLE DEĞİŞİM OLMAZ ''KEMAL GİTMİŞ , ÖZGÜR GELMİŞ''
Aydın Web Tv sosyal medya hesaplarında Mehmet Arkan moderatörlüğünde yayınlanan “Aydın’ı Konuşalım” programının yorumcuları Gazeteci Atila Karpınar ve Aydın 24 Haber Genel Yayın Yönetmeni ve köşe yazarı Servet Töz oldu.

GAZETECİ TÖZ CHP KURULTAYINI DEĞERLENDİRDİ

Tv Program Yapımcısı Mehmet Arkan'ın Gazeteci Servet Töz'e CHP nin 38.Genel Olağan  Kurulu hakkında yorumlarınız nelerdir ? Sorusu üzerine Aydın 24 Haber Genel Yayın Yönetmeni ve köşe yazarı Servet Töz''Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘Benim iki büyük eserim var; biri Türkiye Cumhuriyet’i diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir’ demişti. Atatürk’ün iki büyük eserinden biri olan CHP gerçekten Atatürk’ün yolunda mıydı ?İfadelerini kullandı.

ATATÜRK'ÜN KOLTUĞUNDA OTURAN BİRİ NASIL ''DERSİM'' DER

Sözlerine devam eden Töz ,Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Ben Dersimli Kemal” diyerek genel başkan seçildiğini hatırlattı.  Servet Töz, “Dersim ne demek? Osmanlı zamanında Dersim denilen bölgede isyan çıkmış ve Osmanlı bastırmış. Cumhuriyet zamanında da bir isyan daha çıkmış, zamanın hükümeti de isyanı bastırmış. İsyan kaç yılında olmuş? 1935-1937 yıllarında. O zaman iktidarda kim vardı? Atatürk Cumhurbaşkanı, İsmet İnönü CHP genel başkanı ve başbakandı. Dersim isyanını Atatürk ve İnönü’nün döneminde, CHP iktidarında bastırıldığına göre Atatürk’ün koltuğunda oturan biri olarak nasıl “Dersim” dersiniz? “CHP değişti, temel ilkelerinden ayrıldı” derken bunu kastediyorduk. Kılıçdaroğlu ulusalcı denilen, milli düşüncedeki insanları partiden uzaklaştırdı, tek tek. Bütün bunların neticesinde parti çalkantı yaşadı ve bugünkü günlere geldik” Diye konuştu.

“KEMAL GİTMİŞ ÖZGÜR GELMİŞ”

Aynı hatayı CHP’nin yeni genel başkanı Özgür Özel’in de yaptığını belirten Servet Töz, “Yeni genel başkan da terörist Selahattin Demirtaş’a selam gönderdi. Ben bunu doğru bulmuyorum. Selahattin Demirtaş bir teröristtir. Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyetinden ayrı bir devlet kurmaya çalışan bir silahlı terör örgütünün organize ettiği bir partinin temsilcisidir. Bir genel başkanın teröriste selam göndermesini doğru bulmuyorum. Değişimin gerçekleşmeyeceği sinyalini buradan almış oluyoruz. Özel söylediklerinde samimi ise Kemal gitmiş Özgür gelmiş, CHP’de değişim gerçekleşmemiş demektir. Her şeye rağmen iyi niyetle düşünmek istiyorum. Özgür Özel’e bir avans vermek istiyorum. Önümüzdeki günlerdeki tavrı belirleyici olacaktır” Şeklinde yorumladı.

 

GAZETECİ SERVET TÖZ , CHP 38. OLAĞAN GENEL KURULTAYINDA GÖNDERİLEN SELAMLARI YORUMLADI

Comments

http://aytv.com.tr/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!