menu
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİNDE BEYAZ ÖNLÜK GİYME TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİNDE BEYAZ ÖNLÜK GİYME TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
ADÜ Diş Hekimliği Fakültesi üçüncü sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen Beyaz Önlük Giyme Töreni, 20 Kasım 2023 tarihinde Atatürk Kongre Merkezi Yörük Ali Efe Salonu’nda gerçekleşti.

Törene, ADÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nuh Kılıç, Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Sultan Keleş, Diş Hekimliği Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Burcu Gürsoytrak, Aydın Diş Hekimleri Odası Başkanı Diş Hekimi Şafak Önal, Diş Hekimleri Odası Yönetim Kurulu üyeleri, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

"Beyaz Önlük Hekimlik Onurunun Bir Simgesi"

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende, açılış konuşmasını yapan Diş Hekimliği Fakültesi 3.sınıf öğrencisi Enes Arı, arkadaşları ile birlikte giydikleri beyaz önlükler ile meslek hayatlarına ilk adımlarını attıklarını belirterek bugünden itibaren birer hekim adayı olduklarını ifade etti. Diş Hekimleri Odası Başkanı Diş Hekimi Şafak Önal konuşmasında, beyaz önlüğün hekimlik onurunun bir simgesi olduğuna değinerek öğrencilere başarı dileklerinde bulundu.

"Tüm Kapılar Sizlere Açılacak"

Diş Hekimliği Fakültesinin Aydın için oldukça önemli olduğunu belirterek Üniversite Rektörlüğü olarak Diş Hekimliği Fakültesine gerekli tüm desteği verdiklerini ve yenilemelerin yapılacağını aktaran Rektör Yardımcı Prof. Dr. Nuh Kılıç, “Sevgili öğrenciler kendinizi iyi yetiştirin, çok iyi bir fakültedesiniz, umut ediyorum tüm kapılar açılacaktır. Hepinize başarılar diliyor ve tebrik ediyorum. Ailelerinizin mutluluğunu ve gururunu paylaştığımı ifade etmek istiyorum.” dedi.  

 

Dereceye giren öğrencilere Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nuh Kılıç, Aydın Diş Hekimleri Odası Başkanı Şafak Önal, Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Sultan Keleş tarafından beyaz önlükleri giydirildi.

 

Tören, Diş Hekimliği Fakültesi öğretim üyelerinin öğrencilere beyaz önlüklerini giydirerek eğitim ve meslek hayatlarında başarılar dilemesinden ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Comments

http://aytv.com.tr/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!