menu
BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISI YAPILDI
BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISI YAPILDI
Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AYESOB) 2023 yılı Başkanlar Kurul Toplantısı yapıldı.
AYESOB Başkanlar Kurulu 77. Kez Toplandı
Aydın merkez ve ilçelerdeki meslek oda başkanlarının katıldığı toplantıda, 2023 yılı çalışmaları ve geleceğe dönük hedefler değerlendirildi.
AYESOB Başkanı Muhammet Ali Künkcü, toplantıya katılan 82 oda başkanına teşekkür etti.
Başkan Künkcü, “Aydınımız ve esnafımız için gerekli her türlü çalışmayı 1,5 yıllık süreçte gerçekleştirmeye çalıştık. Bu çalışmalarımızı yapmaya da devam edeceğiz. Bu kapsamında üyelerimizin menfaati açısından kaçak çalışan ve üyelerimizi mağdur eden işletmeler hakkında Aydın Vergi Dairesi Müdürlüğümüz ile planlı bir kontrol sistemi kurarak bu işletmeler hakkında gerekli girişimleri yaptık. Yine esnaflarımızın talepleri doğrultusunda fiyat güncellemelerini yaparak günümüz koşullarında onların mağdur olmamaları için çalışmalarımızı gerçekleştirdik" dedi.
En Doğru Alışveriş Esnaftan Alışveriş
Göreve geldiği andan itibaren esnaflarla ilgili kampanyalara büyük önem verdiklerini kaydeden Künkcü, "Göreve geldiğimiz andan itibaren ise “En doğru alışveriş, esnaftan alışveriş” sloganımız ile yürüttüğümüz kampanyamız büyük beğeni topladı. Biz göreve gelmeden evvel esnaflarımıza katkı sağlayacak her türlü çalışmayı yapacağımızın sözünü verdik. Bu sözümüzde durmaya devam ediyoruz. TESK toplantılarında sayın Genel Başkanımız Bendevi Palandöken’e gerekli bilgileri de aktardık. Verdiğimiz önergeler arasında en önemlisi ise Bağ-Kur Prim ödeme süresinin 7.200 güne düşürülmesi önergemiz oldu. Esnaf kefalet kooperatif kredilerinden kurumlarımızın da pay alması ve Bağ-Kur için gün sayısı ile yaş arasında oluşan prim ödemelerinin kaldırılması önergelerimiz oldu. Daha sayamadığımız bir çok önergemiz var ve bunların takipçisiyiz” ifadelerini kullandı.

Comments

http://aytv.com.tr/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!