menu
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ EKİCİ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ EKİCİ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI
Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici 24 Kasım Öğretmenler Günü dolasıyla bir mesaj yayınladı.

KUTSAL BİR CAMİANIN MENSUPLARI

Ekici mesajında''Hiçbir taltifin kıymetini tarif edemeyeceği, toplumumuzun dünyaya yön verici medeniyet seviyelerine gelmesindeki katkıları yadsınamayacak kadar kutsal bir camianın mensupları olarak, bu mesleğin kadr'ü kıymetini toplumun her kesimine hatırlatma vesilesi olarak gördüğümüz 24 Kasım Öğretmenler Günü'ne bir kez daha erişmiş bulunuyoruz.

Öğretmenler, bir milletin müreffeh bir toplum olması yolunda en çok çaba harcayan ve öğrenme yolculuğunda çocuklarımıza rehberlik ederek medeniyetimiz inşasında asli görevler üstlenen yol göstericilerdir. Kültürümüzde öğretmenliğin kutsal bir meslek sayılma idraki, kadim geleneğimizden kaynaklanıp bu aziz milletin ilme, irfana, fenne ve öğretmene duyduğu saygının en büyük nişanıdır.''İfadelerini kullandı.

DÜNYANIN EN ONURLU MESLEĞİ

Sözlerine devam eden Ekici''Öğretmen, öğrettiğinden ziyade eğitir, öğrencisindeki cevheri sabırla açığa çıkarır, işler ve tam bu noktada ülkemizin umutları ve ideallerinin merkezinde yerini alır. Öğretmen, bilginin taşıyıcısı, memleketimizin yüz akı, güçlü Türkiye'yi inşa edecek çocuklarımızın sanatkarıdır. Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında gelen öğretmenlik; emekliliği olmayan, daima toplumun en önünde vazifesini ömür boyu devam ettiren kutsal makamın adıdır. Özveri, sabır ve hoşgörüyle özdeş, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyen, geleceği inşa eden, saygın bir meslektir öğretmenlik.

Şanlı bayrağımızın dalgalandığı her yerde, mesleğini sınıf duvarlarının ötesine taşıyarak asrımızın hedefi, adını güçlü Türkiye'den alan Türkiye Yüzyılının inşa görevini omuzlarında taşıyan her bir meslektaşımıza müteşekkiriz.''Dedi.

ÖĞRETMENLERİMİZ HER TÜRLÜ ÖVGÜ VE TAKDİRE LAYIKTIR

Ekici''İstikbale güvenle bakan ve bu yolda fedakârca çalışan sizler, ülkemiz için daima dinamizm kaynağısınız. İnsan sevgisini hiçbir zaman yitirmeyen, ideallerini asla kaybetmeyen, dünyadaki gelişmelere açık, daima kendini yenileyen siz değerli öğretmenlerimiz sayesinde birliğimizi, dirliğimizi, varlığımızı ilelebet sürdüreceğiz.

Gazi Mustafa Kemal ATAÜRK'ün Başöğretmen olarak yaktığı eğitim meşalesini büyük bir azimle, fedakârlıkla elden ele taşıyarak Anadolu'nun en uzak köylerinden en kalabalık kentlerine kadar vatanın her bir köşesine ilmin ışığını yayan, en zor şartlarda dahi görevlerini özveriyle idame ettiren öğretmenlerimiz, her türlü övgüye ve takdire layıktır. Donanım sahibi nesillerimiz, ancak öğretmenlerimizin marifetli ellerinde şekillenecek, böylelikle yeni nesil öğretmenlerin eseri olacaktır.

 RAHMET , MİNNET VE SAYGIYLA ANIYORUM

Cumhuriyetimizin 100. yılında ülkemizin umutla yarınlara ulaşmasında, her alanda gelişim göstermesinde büyük sorumluluklar taşıyan, çocuklarımızın vatanına ve tüm insanlığa faydalı bireyler olması için çabalayan, onları iyiye, güzele, doğruya ulaştıracak yolları öğreten değerli öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutluyor; Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, aramızdan ayrılan ve görevi başında şehit olan tüm meslektaşlarımızı rahmet ve minnetle anıyor, saygılar sunuyorum.''İfadelerini kullandı.

Comments

http://aytv.com.tr/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!