menu
TABİT A.Ş. AVRUPADAN ÖDÜL KAZANDI
TABİT A.Ş. AVRUPADAN ÖDÜL KAZANDI
İspanya'nın Bilbao Kenti, Girişimcilik ve Yenilikçiliğin Kutlandığı Avrupa KOBİ Haftası'na Ev Sahipliği Yaptı.

Tabit'in Akıllı Köy Projesi, Avrupa İşletme Teşvik Ödülleri'nde (EEPA) Ödül Kazandı

KOSGEB tarafından Türkiye’den EEPA ödülüne aday gösterilen ve Avrupa'nın önde gelen tarım teknolojileri şirketlerinden biri olan Tabit, Akıllı Köy Projesi ile prestijli Avrupa İşletme Teşvik Ödülleri'nde (EEPA) özel bir mansiyon kazandı. Akıllı Köy projesi, dünya genelinde yaşayan aile çiftçilerine yönelik geliştirilmiş tarım teknolojileri ve IoT uygulamalarını içeren ilk Akıllı Köy olma özelliği taşıyor. Bu ödül, Tabit'in inovasyon ve girişimcilikteki mükemmeliyetini ve tarım sektörüne sunduğu önemli katkıları tanımakta.

Akıllı Köy Projesi Başarıyı Getirdi

Avrupa KOBİ Haftası 2023, 13 - 17 Kasım tarihleri arasında canlı Bilbao kentinde gerçekleşti ve KOBİ'lerin ve genç girişimcilerin buluştuğu bir platform olarak hizmet verdi. Bu etkinlik, Avrupa'daki küçük ve orta ölçekli işletmelerin potansiyel ortaklar ve yatırımcılarla bağlantı kurmaları ve sektörlerindeki en son trendler ve teknolojiler hakkında bilgi edinmeleri için eşsiz bir fırsat sundu. Tabit, bu önemli etkinlikte Akıllı Köy projesi ile büyük bir başarı elde etti.

Böyle Prestijli Bir Ödülü Kazanmaktan Büyük Gurur Duyuyoruz

Tabit Kurucusu Tülin Akın,"Bu prestijli ödülü kazanmaktan büyük gurur duyuyoruz. Akıllı Köy projemiz, tarım sektöründe inovasyonun ve teknolojinin nasıl bir araya getirilebileceğini gösteren bir örnek teşkil ediyor. Bu proje, dünya genelinde yaşayan çiftçilere sürdürülebilir tarım uygulamalarını benimsetmeye ve tarımsal üretkenliği artırmaya yönelik bir adım olarak tasarlanmıştır. Bu ödül, ekibimizin çabalarını ve bu projeye duyduğu bağlılığı tanımaktadır" dedi.

Proje Çiftçilere Büyük Fırsat Sunuyor

Akıllı Köy projesi, tarımın geleceğine yön veren yenilikçi bir yaklaşım sunmaktadır. IoT teknolojileri, veri analitiği ve dijital tarım uygulamalarını bir araya getiren bu proje, çiftçilere verimliliği artırma, kaynakları daha sürdürülebilir bir şekilde kullanma ve gelirlerini artırma fırsatları sunmaktadır.

Tabit, gelecekte de tarım sektöründe daha fazla inovasyona imza atmayı ve çiftçilerin yaşam kalitesini artırmaya yönelik çalışmalarını sürdüreceğini belirtmektedir. Akıllı Köy projesinin bu ödülü, Ortadoğu, Afrika ve Türk Cumhuriyetlerinde faaliyet gösteren Tabit'in bu alandaki kararlılığını ve liderliğini bir kez daha kanıtlamıştır. 

Tabit Hakkında:

Tabit, tarım ve gıda sektöründe dijital dönüşümü hızlandırmak için yenilikçi çözümler sunan bir teknoloji şirketidir. Akıllı Köy projesi, çiftçilerin daha sürdürülebilir ve verimli tarım uygulamalarına geçmelerine yardımcı olmak amacıyla tasarlanmış bir inovasyon örneğidir. Tabit, tarım sektöründe teknoloji ve veri analitiği konularında lider bir rol oynamaktadır.

 

 

Comments

http://aytv.com.tr/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!