![JANDARMA TARİHİ ESER KAÇAKÇILARINA GÖZ AÇTIRMADI](http://aytv.com.tr/upload/media/posts/2023-10/09/jandarma-tarihi-eser-kacakcilarina-goz-actirmadi_1696875944-b.jpg)
317
okunma
okunma
Aydın İl Jandarma Komutanlığı başarılı operasyonlara imza atmaya devam ediyor.
ESERLER ROMA DÖNEMİNE AİT
Aydın İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Köşk İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince tarihi eser kaçakçılığına yönelik koordineli çalışmada,
Aydın ili Köşk ilçesi Baklaköy Mahallesinde (N.Ş.) isimli şüpheli yakalandı. Şahsın üzerinde yapılan aramalarda 8 adet gümüş sikke , 1 adet yüzük ele geçirildi.Roma dönemine ait olduğu değerlendirilen tarihi eserler Müze müdürlüğüne teslim edilmek üzere el konuldu. Şahsın başka bir suçtan da 2 yıl kesinleşmiş olduğu hapis cezası nedeniyle adli makamlarca tutuklanıp cezaevine gönderildi.
Comments
0 comment